Tikriausiai daugelis esate girdėję apie populiarumo neprarandančią kelionių kryptį Turkiją. Atostogas čia praleisti renkasi keliautojai iš viso pasaulio – nesvarbu, ar siekiate tik kokybiškai pailsėti pajūryje, ar pažinti spalvingą šalies kultūrą, pamatyti unikalius miestus. Atostogos Turkijoje pateisins kiekvieno keliautojo lūkesčius. Planuojate čia atostogauti, tačiau nežinote, kada vykti, o pasiruošimas kelionei atrodo neįveikiama užduotis? Kelionių ekspertai pataria neskubėti ir į Turkiją išvykti tik tinkamai pasiruošus.

Kada vykti?

Atostogų kryptis – Turkija, lagaminas paruoštas… Kada geriausia išvykti? Šis klausimas dažnai iškyla keliautojų galvose. Žinoma, į Turkiją galima vykti ištisus metus, tačiau atostogų data priklauso nuo pačių keliautojų poreikių. Kelionės į Turkiją vykdomos nuo pavasario iki rudens. Garsiuose Turkijos kurortuose Alanijoje, Antalijoje, Kemere, Sidėje, Bodrume ir Beleke vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Vasaros čia sausos ir karštos, tad, jei domina poilsinė kelionė į Turkiją, o jos tikslas – ramiai praleisti laiką paplūdimyje ar prie baseino, geriausias metas lankytis šiuose kurortuose yra nuo gegužės mėnesio vidurio iki rugsėjo mėnesio.

Norėdami Turkiją pažinti labiau, galbūt leistis į kelionę po skirtingus kurortus ar rinktis turistų pamėgtas ekskursijas, galite čia vykti pavasario sezonu, balandžio ir gegužės mėnesiais, taip pat rudenį – rugsėjo arba spalio mėnesį. Taip pat turėkite omenyje, kad oro temperatūra šiek tiek skiriasi priklausomai nuo to, kuriame regione nuspręsite atostogauti.

Kaip pasiruošti kelionei į Turkiją?

Vasaros sezonui tinkami drabužiai paruošti, tačiau ko dar nepamiršti? Kelionių ekspertai pristato svarbiausius dalykus, kuriuos būtina pasiimti atostogoms į Turkiją.

  1. Lietuvos Respublikos pasas. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius po kelionės.
  2. Grynieji pinigai. Turėti kreditinę arba debetinę kortelę svarbu, tačiau nepamirškite ir išsigryninti grynųjų pinigų oficialia Turkijos valiuta lira arba eurais.
  3. Priemonės apsaugai nuo saulės. Nepamirškite kepuraitės, kūno kremo apsaugai nuo saulės ir pan.
  4. Medikamentai ir kiti preparatai. Vykstant atostogauti į kitą šalį svarbu turėti jau vartojamus vaistus ir jų receptus, taip pat vaistus nuo viduriavimo, skrandžio veiklos sutrikimų, apsauginį purškalą nuo uodų.
  5. Tinkama apranga tiek poilsiui, tiek aktyviam laikui gamtoje ar mieste. Turkijoje lankantis religinėse lankytinose vietose reikia prisidengti pečius ir kojas, tad patariame turėti lengvas kelnes, palaidines ilgomis rankovėmis.

Taigi, poilsis saulėtoje Turkijoje bus dar įsimintinesnis, jei vadovausitės kelionių rekomendacijomis. Pasidomėję apie Turkijos regionų klimatą bei tinkamai susidėję daiktus, galėsite pamiršti apie visus rūpesčius ir pasinerti į išsvajotą poilsį.

By Kaukė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *