Studentai žino, jog mokslai atima tiek daug laiko, jog pramogoms retai kada lieka laiko. Tad tie ketveri metai, kai tenka studijuoti dažnai būna nelabai linksmi, tik kupini streso ir daug darbo. Jei norite pakeisti situaciją ir atrasti daugiau laiko, turite išmokti, kaip jį sutaupyti. Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį į tai, kad daugiausia laiko turbūt atima rašto darbai. Tad pats laikas išmokti, kaip sutaupyti laiką juos rašant.

Planuokite laiką

Turbūt banalu sakyti, jog daugelis studentų nemokama planuoti laiko. Tačiau tai visiška tiesa. Daugelis studentų daug laiko skiria nereikalingiems darbams, todėl nelieka laiko nei mokslams, nei pramogoms. Pavyzdžiui, ar tikrai turite socialiniuose tinkluose per valandą praleisti keliolika ir daugiau minučių? Gal užtektų juos tikrinti tik kartą per dieną? Jei norite, kad liktų laisvo laiko pramogoms, turite suprasti, kad socialiniai tinklai atima per daug laiko. Kitas patarimas – turėkite užrašinę, kurioje būtumėte suplanavę visą dieną ir stenkitės laikytis nurodymų. Tai padės jums ne tik tinkamai pasiruošti egzaminams, bet ir spėti viską atlikti laiku.

Išbraukite nereikalingus įvykius

Kai kuriais atvejais mes darome tai, ko nenorime, tačiau manome, kad tai padės mums ateityje. Pavyzdžiui, kai kurie studentai daug laiko skiria savanorystei, nors tai nereikia jiems džiaugsmo. Galbūt tai rodo, jog pats laikas sumažinti valandų skaičių, kurį skiriate šiai veiklai? Galbūt yra ir daugiau veiklų, kurios nedomina, tačiau vis tiek jas atliekate? Užsiimkite tik tuo, kas jus domina ir bus naudinga ateityje.

Ieškokite būdų, kaip sutaupyti laiką

Surašykite visus nereikalingus darbus, kuriuos atliekate per dieną – atkreipkite dėmesį į tai, kurie atima daugiau laiko ir stenkitės jų nedaryti. Rašto darbai atima daug laiko, tačiau gali būti, jog kai kurie blogi įpročiai atima dar daugiau.

Ieškokite pagalbos

Nepamirškite, kad visada galite ieškoti pagalbos ir rašto darbus parašyti šiek tiek lengviau. Juk pagalba visada praverčia. Jei viską tinkamai suplanavote, bet laiko vis tiek neužtenka, tai rodo, kad reikia pagalbos.

By Kaukė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *