Kuomet artėja egzaminų metas, žinome, kad laukia ne vienas atsiskaitymas, kuris yra pakankamai svarbus. Taip pat egzaminų tipai yra skirtingi, vienus reikia atsiskaityti rašant, o kitus – žodžiu. Daugelis tikriausiai sutiktų, kad atsiskaitymas žodžiu yra kur kas sudėtingesnis, nes ten nėra per daug laiko galvoti, reikia pakankamai daug repetuoti, kad galutinis rezultatas būtų geras. Todėl šiame straipsnyje ir norime orientuotis daugiau į kalbėjimo dalykus, į ką svarbu atkreipti dėmesį, kad kalbėjimai pasisektų ir būtų gaunamas pats aukščiausias balas.

Kalbėkite į temą

Tikrai yra žinomas ne vienas atvejis, kuomet mokiniai pradeda kalbėti visai kitokia tema, nei kad išsirinko. Jeigu nutinka tokia situacija, aukščiausio balo tikėtis nereikėtų. Todėl visada verta pasikonsultuoti, paklausti nuomonės ar tikrai yra kalbama į tą temą, kuri buvo pasirinkta, ar atsakoma į pagrindinius klausimus, sprendžiamos problemos ir panašiai. Dar nutinka ir taip, kad mokiniai per daug sudėtingai bando viską pateikti, todėl galiausiai neišeina atsakyti į pagrindinį klausimą ar iškeltą problemą. Kartais į viską reikia žiūrėti kiek paprasčiau, tada bus galima kur kas lengviau pasiruošti ir kalbėti į temą, kurią pasirinkote.

Numalšinkite jaudulį

Nors tai gali būti lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau jaudulys gali smarkiai pakišti koją. Nors kai kam tai gali atrodyti kaip eilinis atsiskaitymas, tačiau jis nemažai nulemia ateities planus. O numalšinti jaudulį galima visai paprastai, tai yra pakankamai daug laiko skirti pasiruošimui. Kuo daugiau kartositės savo kalbėjimą, tuo jį labiau išmoksite, tuo bus didesnė tikimybė, kad kažką pamiršite, nepasakysite arba pasakysite visai kitaip nei yra iš tikrųjų. Nors aišku, jaudulio gal ir negalima visiškai numalšinti, tačiau jis bus kur kas mažesnis, kai pasitikėsite savo jėgomis ir žinosite, kad įdėjote visas pastangas, kokias tik galėjote.

Kiek laiko skiriama visam pasiruošimui

Pasiruošimo laikotarpis yra labai svarbus, nes būtent jis ir nulems, kokį galutinį rezultatą gausite. Kuo jis bus ilgesnis ir produktyvesnis, tuo didesnė galimybė gauti patį aukščiausią įvertinimą. Visko nereikėtų palikti paskutinei nakčiai, nes labai maža tikimybė, kad galėsite tinkamai pasiruošti ir turėti tiek informacijos, kad galėtumėte atsakyti į užduodamus klausimus teisingai. O jeigu bus pasirenkamas toks planas, kad ruošitės tam tikrais etapais, ilgą laikotarpį, tai drąsiai galėsite turėti ir papildomos informacijos galvoje, kuri tikrai pravers.

By Kaukė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *