Pati tinkamiausia danga vonios kambaryje – tai plytelės. Jos yra skirstomos į tris pagrindines rūšis – keramines, akmens masės ir mozaikines. O jų patvarumas turi būti ypatingas, atlaikantis ir drėgmę, ir ryškius temperatūros svyravimus. Sienų plytelės gali būti blizgios, o grindų – nepralaidžios vandeniui ir neslidžios.

Kaip derinti plytelių dizainą vonios kambaryje?

Anot dizainerių, jei vonios kambarys nėra itin erdvus, jame geriau vengti daugiau nei trijų skirtingų dizainų plytelių dangų. Grindų plytelės savo išore nelabai turėtų skirtis nuo sienas dengiančių plytelių. Patariama, kad abejos dangos būtų panašių atspalvių, nes per dideli ir ryškūs spalviniai skirtumai labai greitai pradeda varginti akis.

Ar tinka tamsios spalvos vonios kambario aplinkoje?

Nors dažniausiai yra sakoma, jog vonioje turėtų vyrauti tik šviesios spalvos, ypač jei patalpa yra nedidelė, tačiau spalvų žinovai yra įsitikinę, jog itin tamsios, beveik juodų tonų spalvos sukelia prabangos, magiškumo, subtilaus elegantiškumo įspūdį.

Aišku, nėra reikalo užtamsinti visą vonios kambario erdvę, užteks, jei kuriai nors vienai sienai suteiksite akcentinį vaidmenį, o kitas padengsite šviesiomis plytelėmis. Jeigu juodomis plytelėmis išklosite grindis, o sienas paliksite baltas, pilkas ar gelsvas, tada vonios kambario aplinka taps beveik karališka.

Kokios yra keraminių ir akmens masės plytelių fizinės savybės?

Populiariausios ir praktiškiausios yra keraminės plytelės, jos labiausiai tinka sienų apdailai. Šios rūšies plytelės yra arba blizgaus, arba matinio paviršiaus, nebijo drėgmės. Jas lengva prižiūrėti ir valyti. O akmens masės plyteles dažniausiai naudoja grindų dangai, nes jos yra tvirtesnės ir atsparesnės už keramines.

Kokios plytelės pasižymi išskirtiniu grožiu, kuriam nelieka abejingų?

Kalkakmenio travertino plytelės yra šiltos kreminės spalvos, jos savo sodrumu ir gamtos sukurtais raštais tiesiog pavergia akį, todėl vis dažniau yra naudojamos vonios kambariuose. Nuo jų populiarumu neatsilieka ir mozaikinės plytelės, nes savo išvaizda interjerui suteikia žaismingumo ir pikantiškumo. Išskirtinis abiejų rūšių plytelių grožis nusipelno grožio mėgėjų dėmesio. Kokių tik rūšių ir išvaizdos norite įsigyti plytelių, visas jas jums gali pasiūlyti internetinė parduotuvė: Iris.lt.

By Kaukė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *