Motociklų šalmai – galvos saugumo garantas, nelaimės atveju galintis išgelbėti gyvybę ir apsaugoti nuo sunkių traumų. Dažniausiai apie šalmus kalbama kaip apie pagrindinę saugumo priemonę, kas yra nenuostabu, tačiau retai kuris susimąsto, kad tai ir savotiškas motociklininko identiteto atspindys. Skirtingi moto šalmų tipai tarsi atskleidžia, kokiomis trasomis mėgstama važinėti, koks gyvenimo būdas yra artimas motociklininko širdžiai. Taigi, šiandien pasinerkime ne į šalmų svarbos temą, o į jų įvairovę, ir išsiaiškinkime, kuris gi iš jų geriausiai atitinka jūsų poreikius ir asmenybę!

1. Atviri šalmai (Open Face): laisvės pojūtis ir miesto ritmas

Atviri šalmai – tai klasika, idealiai tinkanti miesto džentelmenams ir damoms, vertinantiems vėją plaukuose ir platesnį matymo lauką. Jie puikiai tinka ramiam pasivažinėjimui mieste ar trumpoms išvykoms užmiestyje. Tačiau svarbu nepamiršti, kad atviri šalmai neužtikrina tokios pat apsaugos kaip uždari, todėl rekomenduojama rinktis modelius su integruotais akiniais nuo saulės arba papildomai įsigyti akinius, apsaugančius akis nuo vėjo, dulkių ir vabzdžių.

2. Uždari šalmai (Full Face): maksimalus saugumas ir sportiškas azartas

Uždaras šalmas – tai neabejotinai saugiausias pasirinkimas, idealiai tinkantis greičio mėgėjams ir lenktynių trasų asams. Jis visiškai dengia galvą ir veidą, taip užtikrindamas geriausią įmanomą apsaugą nuo smūgių ir kitų pavojų. Uždarų šalmų dizainas dažnai būna aerodinamiškas, o tai padeda sumažinti vėjo pasipriešinimą ir triukšmą. Be to, šie šalmai dažnai turi integruotą vėdinimo sistemą, kuri užtikrina komfortą net ir ilgesnių kelionių metu.

3. Atverčiami/moduliniai šalmai (Modular/Flip-up): universalumas ir praktiškumas

Atverčiami šalmai – tai tarsi du viename: jie sujungia uždaro ir atviro šalmo privalumus. Vienu rankos judesiu smakro apsauga gali būti pakelta į viršų, taip suteikiant galimybę mėgautis gaiviu oru ir lengviau bendrauti su kitais eismo dalyviais. Šie šalmai itin praktiški ilgesnių kelionių metu, kai reikia dažnai sustoti degalinėse ar kavinėse.

4. Vaikiški šalmai: saugumas nuo mažų dienų

Vaikiški šalmai – tai ne tik apsauga, bet ir būdas nuo mažų dienų ugdyti atsakingą požiūrį į saugumą kelyje. Svarbu rinktis specialiai vaikams skirtus šalmus, kurie būtų tinkamo dydžio ir svorio, nespaustų galvos ir nevaržytų judesių. Be to, vaikiški šalmai dažnai būna ryškių spalvų ir su linksmais piešiniais, todėl mažiesiems motociklininkams jie tampa ne tik saugumo priemone, bet ir smagiu ir stilingu aksesuaru.

5. Krosiniai/enduro šalmai (Motocross/Off-road): iššūkiai bekelėje ir ekstremalus sportas

Krosiniai šalmai – tai specialiai sukurti šalmai važinėjimui bekele, motokroso trasose ar enduro varžybose. Jie pasižymi pailgintu smakru, kuris suteikia papildomą apsaugą nuo dulkių, purvo ir kitų nešvarumų. Be to, krosiniai šalmai dažnai turi skydelį, kuris apsaugo akis nuo saulės ir skrendančių objektų. Šie šalmai dažniausiai būna lengvi ir gerai vėdinami, todėl užtikrina komfortą net ir intensyvių treniruočių ar varžybų metu.

Taigi, šiandien susipažinome su vienomis populiariausių moto šalmų kategorijomis. Jeigu skaitote šį straipsnį, vadinasi, galimai ieškote moto šalmo, todėl norime paraginti jus rinktis atsakingai: svarbiausia, kad jis būtų tinkamo dydžio, atitiktų saugumo standartus ir, žinoma, patiktų jums! Juk šalmas – tai ne tik apsauga, bet ir jūsų asmenybės išraiška.

By Kaukė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *