Ieškant komercinių patalpų verslui, daugelis dairosi į Vilnių. Juk būtent šiame mieste ne tik gausu patalpų, bet ir žmonių, kurie galėtų būti potencialūs klientai. Todėl nenuostabu, kad komercinės patalpos Vilniuje labai dažnai statomos. Tačiau kai kuriems kyla klausimas, ar verta pirkti naujai pastatytas komercines patalpas? Tai ne visada pats geriausias variantas, atsižvelgiant į tai, kad patalpas galima ir nuomoti, kas nereikalauja didelių investicijų. Apžvelkite tam tikrus dalykus ir tuomet galėsite lengviau atsakyti sau į klausimą, ar komercines patalpas reikėtų pirkti, ar nuomoti.

Kaina

Kuriant verslą reikia susidurti su daug iššūkių, vienas jų – nesibaigiančios investicijos. Kadangi kuriant verslą reikia labai daug investuoti, verta pagalvoti, ar tikrai reikia pirkti naujas patalpas, tuo labiau, kai jas galima nuomoti? Nepamirškite, kad ne tik pirkti patalpas kainuos brangiai, bet ir reikės jas vis tiek po kurio laiko keisti. Nesitikėkite, kad verslas išliks stabilus net ir po kelerių metų. Jis arba augs, arba mažės, atsižvelgiant į tai reikės keisti patalpas.

Rizika

Žinoma, nei vienas kurdamas verslą nenori galvoti apie tai, kad jis gali žlugti. Tačiau reikia priimti faktą, kad verslai žlunga ir tokiu atveju labai sudėtinga ne tik išlįsti su uždarbiu, bet bent jau susigrąžinti dalį investicijų. Jei verslas žlugs ir dar turėsite mokėti paskolą už komercines patalpas, tuomet gali būti, kad turėsite nemažų finansinių problemų. Tad rizika didelė, todėl verta iš pradžių nuomoti patalpas ir pirkti tik tuomet, kai jau verslas tapo sėkmingas.

Ar verta imti paskolą komercinėms patalpoms?

Kuriant verslą rizikos ir taip yra labai daug, todėl imti paskolą, kuri nėra būtina, labai rizikinga. Verčiau nuomokite patalpas tol, kol jausite saugumo jausmą ir būsite tikri, kad verslas tikrai nežlugs per ateinančius kelis metus. Komercinės patalpos Vilniuje brangios, todėl net ir nusprendus imti paskolą, nebūtinai ją gausite. Bankai supranta, kad verslininkai ne visada gali būti patikimi, ypač nauji. Tad arba bankas atsisakys suteikti paskolą, arba suteiks nelabai palankiomis sąlygomis.

By Kaukė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *